Cabinas Cafe Del Mar
| Gratis WiFi Gratis Wi-Fi på offentlige områder | Swimmingpool Udendørs pool | Aktiviteter Dykning Snorkling Fiskeri |
| Spa og afslapning Fuld kropsmassage Hovedbundsmassage Rygmassager | Børnevenlig Tremmesenge/vugger | Adgang for rullestole Adgang til kørestol |
| Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr Kæledyr tilladt |
Cabinas Cafe Del Mar Manuel Antonio ligger 900 m fra Ronny's Place og har WiFi i offentlige områder og en parkeringsplads på stedet. Centrum af Manuel Antonio kan man nå inden for 10-minutters gårtur.
Holis Spa and Wellness Center er mindre end 3 km væk. Du kan komme til Marina Pez Vela om få minutter i bil.
Der er også værelser med udsigt over haven.
White Eagle og Colina's Steak House and Pizza ligger 7 minutters gåtur væk og tilbyder nogle af de bedste retter i Manuel Antonio.
- Lokale seværdigheder
- La Selvita1,1 km
- Matapalo Strand1,1 km
- Costarica-pacifictours.com1000 m
- Playa Del Tulemar1,1 km
- ADR Adventure Park700 m
- Manuel Antonio Zipline950 m
- Manuel Antonio Nature Park & Wildlife Refuge650 m
- Lufthavne
- Quepos lufthavn8 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Gratis Wi-Fi på offentlige områder
- Parkering
- Privat ind-/ udtjekning
- Receptionistskranke
- Kæledyr tilladt
- Handicapværelser/ faciliteter
- Adgang til kørestol
- 24 timers vagtservice
- Handicap bad
- Brandslukkere
- Nøgleadgang
Måltider og drinks
- Fælles køkken
- Udendørs spiseområde
- Middag
Aktiviteter og afslapning
- Udendørs pool
- Have
- Fritids-/ TV værelset
- Rygmassager
- Hovedbundsmassage
- Fuld kropsmassage
- Fodmassage
- Dykning
- Snorkling
- Fiskeri
- Udendørs bad
Services
- Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)
- Room Service
- Husholdning
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
- Velkomstdrink
- Happy hour
På værelset
- Klimaanlæg
- Dagligstue
- Omklædningsområde
- Patio
- Terrasse
- Havemøbler
- Strygeservice
- Vaskemaskine
- Gratis toiletartikler
- Vask på værelset
- Fladskærms TV
- Tremmesenge/vugger
- Tæppebelagt gulv
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det Cabinas Cafe Del Mar hotel?
Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra det Cabinas Cafe Del Mar hotel. - ✈
Hvor er den nærmeste lufthavn til et Cabinas Cafe Del Mar hotel?
Quepos lufthavn og et Cabinas Cafe Del Mar hotel er adskilt af 5 km afstand. - 🕗
Hvornår er udtjekning i Cabinas Cafe Del Mar hotel?
Kunder skal tjekke ud fra Cabinas Cafe Del Mar hotel ved 12:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i det Cabinas Cafe Del Mar hotel?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på det Cabinas Cafe Del Mar hotel er 42$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i hotellet?
Hotellet tilbyder Værelse til familie og Værelse Deluxe med en queensize-seng at vælge imellem.